Veevalaja tähtkuju mees

Ei maksa arvata, et Veevalaja mees käitub armastajana nagu enamik inimesi, seda arvestamata võib jääda narriks. Asja tuum on tema deviisis- igaühel on tüdruk, kuid armastus on midagi muud. Temaga on tõepoolest midagi muud. Näib, nagu ei salliks ta sind üldse, on isegi jäme, põhjus on lihtne, igaüks on tema sõber. Isegi vaenlast kutsub ta “mu sõber”. Kui ta näitab välja, et ta sind ei salli, siis see juba tähendab midagi. Temaga võib tekkida komplikatsioone.

Veevalaja ei taha oma tõelisi tundeid välja näidata. Enne kui jõuad temaga altari ette, võid paljugi üle elada. Kui selle asemel, et hakata vastu “trikitama”, katsu parem mõelda, kuidas tulla toime tema omapärase inimestesse suhtumisega. Veevalaja huvid on laiali, see on n.ö. abstraktne inimarmastus. Ta hindab kõiki inimesi, kuna enamik tunneb huvi vaid teatud liiki inimeste vastu. Üksikud Veevalajad on aga väga kitsarinnalised ja piiratud. Nendega suhelda on eriti raske.

Üldiselt aga kuulutab Veevalaja kõrgeid ideaale, tema moraalikoodeks on paindumatu ja range. Ta on veendunud, et juhib ise oma saatust. Kui ta äkki leiab, et hindab ühte naist rohkem kui tervet inimkonda, võid ta saada lausa šoki (siit ka tema hoolimatu käitumine sinuga), kuid seejärel on ta erakordselt tähelepanelik armastaja.


Pidevalt kõike analüüsides tunneb Veevalaja huvi, mida ta sellega mõtles – ega jäta sind enne rahule kuni on selle välja selgitanud. See võib olla hirmus tüütu, kuid ei maksa lasta ennast heidutada.

Tüdruk, kes tahab temas huvi äratada, peab teda intrigeerima, “avatud raamat” ei paku talle mingit huvi. Tema detektiivivaist vajab „suletud kirste“, siis hakkab tema fantaasia tööle ja iga su samm, sõna, tegu tekitab temas sada küsimust: mis?kas?kuidas? Siit aga algabki nimetatud uurimine, analüüs, ülekuulamine.

Samas ei talu ta naise juures kübetki “oportunism”. Kui talle tundub, et teda kasutakse ära, läheb ta lausa marru. Ta imetleb naisi, kes ennast valitsevad ja on tagaplaanil.

Võimalik, et nad saavutavad oma elus mõningase positsiooni. Kui see on kasvõi spordiauhind, käituvad nad nii, nagu oleksid saanud Nobeli preemia. Peavad küllalt oluliseks sidemeid tähtsate isikutega.

Mõned Veevalajad fetiseerivad puhtust ja korda, on lausa haiged selle järele. Ta pole tüüp, kellelt sul oleks oodata ekstravagantseid zeste, ta ei kingi sulle orhideesid ega teemante.

Enamik Veevalajaid väldib abielu nii kaua kui võimalik. Alateadlikust kartusest tugevama tunde ees valib ta endale n.ö. naissõpru, kes võivad olla head kamraadid ja mõttekaaslased, kuid ei ärata tugevat kirge. Ka vahetult enne abiellumist võib ta veel jalga lasta või tuua lugematuid ettekäändeid ja vabandusi.

Nooruses võib tüdruk teha selle vea, et õrritab teda teiste austajatega. Tulemus on vastupidine- pisarsilmi teatab ta, et parem mees on võitnud, jääme sõpradeks. Ta usaldab sind, kuid ainult seni, kuni sa seda väärid. Seda mitte seepärast, et ta oleks loomult väga usaldav, vaid ta kontrollib su iseloomu.

Veevalaja mees seksuaalsus on osa tema ideaalist ja moraalist. Selles on ta nii kinni, et sageli ei oska arvestada ega rahuldada naist. Kui ta aga sind tõeliselt armastab, siis armastab ta ka siis, kui võtad teda ainult kergelt. Ta võib olla väga kangekaelne armastaja. Ta pole armukade, vähemalt oskab seda alla suruda, kuid intuitiivselt tunneb ohtu.

Kui oled temaga abielus, püüa leppida sellega, et ta võib jääda sõpradega hilise tunnini lobisema, ka siis kui sõber on naissoost. Nagu eelpool öeldud, ei ole siin tema jaoks olulist vahet. Seetõttu sobib hästi endast vanemate naistega. Ülekuulamist ja usutlemist ei talu ta silmaotsaski, siis võib ta kiuste midagi luuletada. Kui ta tahab olla üksi, ei tohi teda segada.

Temast ei saa mäetippude vallutajat, kuid oma püsivuse ja visadusega võib ta inimkonnale tuua palju kasu. Sama kehtib ka koduse elu kohta. Mõnikord ületavad tema ambitsioonid tema võimeid. Vanaduses ilmnevad tal sageli ekstravagantsed ja utoopilised ideed. Ta on suurepärane isa. Lapsed leiavad alati temas kuulaja ja lohutaja.

Ära jäta teda oma elukutse tõttu hooletusse. Ära too hulganisti sõbrannasid koju ega lobise nendega poole ööni. Ära vahi õhtute kaupa televiisorit või loe raamatut kui tal on sind vaja. Naise võtab ta tavaliselt selleks, et see sünnitaks lapsi, keda ta armastab, hoiaks kodu korras, samal ajal jagaks ka tema probleeme.

Veel üks iseloomulik joon – Veevalaja mees ei unusta kunagi oma esimest armastust. Mitte lihtsalt esimest platoonilises või füüsilises mõttes, vaid tüdrukut, „kes kinkis talle vikerkaare“. Tavaliselt ta abiellub kellegi teisega või on juba abielus, kui kohtab seda tõelist. Seetõttu on tõeline armastus tema jaoks poolenisti illusioon. Naisel tuleb sellega leppida.

Loe ka: Veevalaja tähtkuju naine